SLUČKA - dabingový kurz pre každého

Základy správnej výslovnosti a ovládanie práce s mikrofónom vám dávajú možnosť stať sa moderátorom v rádiu, alebo v TV, redaktorom, alebo hovorcom veľkých spoločností.

Naši režiséri a lektori:

Tibor Frlajs

Tibor Frlajs sa od detstva venuje dabingu. Je skúsený pedagóg herectva a práce pred mikrofónom. Odchoval veľa úspešných študentov a študentiek, z ktorých sa mnohí uchytili v seriáloch a vo filmoch ako hlavné postavy.

Takisto môžete počuť hlasy jeho študentov z TV reklám a rádiových spotov.

Petra Gavláková

Dabingová, činoherná a televízna herečka, pedagogička v dabingovej škole Slučka a Art Heart.

Žilinčanku Petru Gavlákovú môžete vidieť v Slovenskom národnom divadle alebo v inscenácii Pán Strom od Radošinského naivného divadla, alebo v SND v hre Dobrodružstvo pri obžinkoch, Tak sa na mňa prilepila.

Divadlo je pre mňa miesto zázrakov, kde vznikajú vzájomné vzťahy, interferencie medzi hercom a divákom. Divadlo by malo pozdvihnúť ducha a zanechať stopu, práve preto ho tak milujem. Tancom sa dajú vyjadriť naše pocity a emócie,  pohyb je s divadlom spätý ruka v ruke, o to som vďačnejšia, že som doteraz mala príležitosti na hry, v ktorých i tancujem. Dabing je úplne iná forma „hrania“ , práca s hlasom a emóciami, svojou rôznorodosťou psychologických typov postáv a farebnosťou naberám iné, ďalšie skúsenosti. 

Keďže ma lákajú zmeny a prekvapenia, táto pestrá paleta možností a činností v herectve i v dabingu mi je veľmi blízka.  Jednou z mojich záľub vo voľnom čase je aj písanie vlastnej poézie a taktiež maľovanie obrazov.

ANDREA MARTVOŇOVÁ

Divadelná, seriálová a dabingová herečka.

Je absolventkou Konzervatórium v Bratislave. Vyštudovala VŠMU odbor herectvo pod vedením Emílie Vášáryovej. Od roku 2005 pôsobí v Radošinskom naivnom divadle, kde ju môžete vidieť v rôznych divadelných predstaveniach.

Účinkovala v televíznych seriáloch: Ordinácia v ružovej záhrade, Chlapci neplačú, Horná Dolná, Rodinné prípady, Susedské prípady.

Jej hlas poznáte z rozhlasu či dabingu.